Terapia widzenia
W ramach terapii wzrokowej oferujemy różnorodne ćwiczenia i gry edukacyjne, które pozwolą poprawić zdolność widzenia bez konieczności wykonywania inwazyjnych zabiegów medycznych. Na samym początku przeprowadzimy badanie ostrości wzroku, akomodacji, widzenia obuocznego oraz ocenimy ryzyko wystąpienia choroby zezowej (przy użyciu synoptoforu).
Po wstępnej ocenie opracujemy plan działań w ramach rehabilitacji wzroku. Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami terapeutycznymi oraz grami edukacyjnymi, które efektywnie pobudzają fotoreceptory siatkówki.
Rehabilitacja wzroku – na czym polega?
Nasi terapeuci wykorzystują zjawisko integracji wzrokowo-słuchowej polegające na wykonywaniu ćwiczeń łączących stymulację sensoryczną i słuchową. Nasi podopieczni nie tylko ćwiczą zdolność prawidłowego widzenia, ale też uczą się spostrzegawczości i uważności.
Celem terapii jest rozwój nadrzędnych funkcji wzrokowych przez zwiększenie ruchomości gałek ocznych i osiągnięcie wyższego stopnia sprawności wzrokowej. Z usług naszego Centrum korzystają zarówno osoby ze stwierdzonymi schorzeniami okulistycznymi (niedowidzenie, choroba zezowa), jak i dzieci z trudnościami szkolnymi.